معرفی کتاب

معرفی کتاب آیین دوست یابی

 

هر وقت می خواهم کتابی را معرفی کنم، یکی از کتاب هایی که در ابتدای این معرفی است، کتاب ارزشمند آیین دوست یابی (How to Win Friends and Influence People) نوشته دیل گارنگی ( Dale Harbison Carnegie ) است.

این کتاب یک منبع عالی برای یادگیری است، یادگیری مهارت های ارتباطی، اصول سخن گفتن و هنر نفوذ در دیگران. جالب اینجاست که با اینکه دیل کارنگی در سال ۱۹۵۵ یعنی ۶۴ سال پیش فوت کرده است و این کتاب را هم ۸۳ سال قبل نوشته، اما هنوز آموزه های این کتاب کاربردی است.

این کتاب در سال ۱۹۳۶ چاپ شده است و تاکنون در زمره کتاب های پرفروش دنیا بوده و در ایران هم توسط ناشرهای مختلفی چاپ شده است.

در ابتدای کتاب و در بخش مقدمه، موضوع جالبی بیان می شود، دیل کارنگی به تحقیق اشاره می کند که در بنیاد کارنگی انجام شده است و در نتیجه آن متوجه شده اند که ۸۵% علت موفقیت افراد در هنر برقرار ارتباط و مهندسی روابط است و تنها ۱۵% علت موفقیت به دانش فنی بر می گردد.

کتاب آیین دوست یابی پر است از مثال ها و راهکارهایی زیبا و کاربردی که به سادگی به شما می آموزد که چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنید و چگونه فرد جذابی باشید، این کتاب می تواند فرایند ارتباط شما با دیگران را دگرگون کند. (طوری دارم از کتاب تعریف می کنم که انگار می خوام اون را به شما بفروشم، اما همه اینها واقعیت است.)

کتاب آیین دوست یابی

♦ پیشنهاد میکنم این مطلب را مطالعه نمایید: معرفی کتاب اثرمرکب نوشته دارن هاردی

یک داستان جالب کتاب را باهم بخوانیم:

سالها قبل، افسانه ای در مورد باد و خورشید خواندم. آن دو با هم در مورد اینکه کدام قوی تر هستند، بحث داشتند.

باد گفت: من ثابت می کنم که قوی ترم، آن پیرمرد را می بینی که پالتو پوشیده را می بینی؟ شرط می بندم بتوانم پالتوی ار را سریع تر از تو بیاندازم.

به این ترتیب خورشید در پشت یک ابر پنهان شد و باد شروع به وزیدن کرد و هر لحظه بر شدتش افرود. اما هرچه باد قوی تر می شد، پیرمرد پالتو را مجکم تر به دور خود می پیچید.

بالاخره باد خسته شد و دست از وزیدن برداشت وسپس خورشید از پشت ابر بیرون آمد و لبخندی محبت آمیز نثار پیرمرد کرد. پیرمرد عرق روی پیشانی خود را پاک کرد و پالتوبش را از تن  در آورد.

سپس خورشید به باد گفت که ملایمت و محبت همواره نیرومندتر از خشم و شدت عمل است.

———————————————————————————————————-

این کتاب عالی توسط ناشران مختلفی چاپ شده است و شما می توانید با یک سرچ ساده و یا سر زدن به نزدیک ترین کتابفروشی، آن را تهیه کنید.

پیشنهاد می کنم این کتاب را نخوانید، بلکه آن را بخورید.

امتیاز 0 از 0 رای
برچسب ها

مجتبی شیخ علی

من مجتبی شیخ علی هستم، مشاور، مدرس و نویسنده در زمینه ارتباطات، مذاکره و مدیریت کسب وکار ..//.. زندگی و کسب کار ما سراسر ارتباط و مذاکره است و قرار است در این سایت اصول آن را باهم مرور کنیم ..//..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن