اصول و فنون مذاکرهویدئوهای آموزشی

تهدید و بلوف در مذاکره!

در مطالب گذشته در خصوص تهدید صحبت کرده ام و مطالبی را هم به اشتراک گذاشته ام (مانند این). این ویدئو کوتاه را هم در خصوص تهدید تهیه کردم، تهدید می تواند یک ابزار در مذاکره باشد که من انتخاب می کنم که از آن استفاده کنم و اگر این استفاده درست و صحیح باشد می تواند به من کمک کند تا در مذاکره به خواسته ها و منافع خودم دست پیدا کنم.

البته استفاده از تهدید اصولی دارد که در ویدئو بعدی به آن می پردازیم اما نکته مهم این است که بین تهدید و بلوف تفاوت وجود دارد و نکته مهم دیگر که در ویدئو به آن می پردازیم این است که اگر تهدید کردید، آمادگی عواقب آن و حتی اجرای آن را هم داشته باشید.

پیشاپیش از کیفیت پایین فیلم پوزش میخوام، جهت اینکه راحت تر بتوانید ویدئو را مشاهده کنید،حجم ویدئو کاهش داده شد ولذا کیفیت هم پایین آمده

ویدئو بالا را می توانید از اینجــــا دانلود نمایید

 

متن ویدئو آموزش 22

یکی از موضوعات مهم در مذاکره تهدید کردن هست، تهدید پیام و هشداری هست که به محاطب خودمون  میدیم که اگر به خواسته و درخواست من تن ندهی و موافقت نکنی، ممکن است مذاکره ما به بن بست کشیده شود.

نکته مهم در تهدید کردن این است که تهدید شما باید حساب شده باشد و توانایی و قدرت اجرای آن را هم داشته باشید. تفاوتی که بین تهدید و بلوف وجود دارد همین موضوع است، بلوف یک تهدید توخالی است که هیچگاه در مذاکره توصیه نمی شود و زمانی که ما بلوف می زنیم، مدام به این فکر می کنیم که مبادا این تهدید اجرایی و عملی بشه، چرا که تنها کسی که ضرر می کنه خود ما هستیم.

پس اگر می خواهید تهدید به شما کمک کنه در مذاکره ها به خواسته هاتون برسید، اول از همه تهدید توخالی یا بلوف نزنید و بعد از آن  تهدید شما باید حساب شده باشد و قدرت انجام و اجرایی کردن آن تهدید را هم داشته باشید.

امتیاز 0 از 0 رای
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن