اصول و فنون مذاکرهفن بیان و سخنرانی و ارتباطات موثرویدئوهای آموزشی

چگونه با نظر دیگران، مخالفت کنیم؟

اگر مطالب وب سایت را مرور کرده باشید، دیده اید که بارها گفته ام، زندگی ما سراسر ارتباط و مذاکره است. ما هر روز و هر ساعت در حال برقراری ارتباط با دیگران هستیم. یکی از مسائلی که در این ارتباطها و مذاکره ها بوجود می آید، مخالفت ما با نظرات مخاطبمان است.

بسیار پیش می آید که با نظر مخاطب موافق نیستیم و تصمیم به رد این نظرات می گیریم.

افرادی که در ارتباط برقرار کردن دارای مهارت هستند، سعی می کنند به گونه مخالفتشان را ابراز کنند که مخاطب این مخالفت را بپذیرد.

در ویدئو زیر در مورد راهکاری ساده اما کاربردی صحبت کرده ام

 

متن ویدئو بالا:

خیلی اوقات در ارتباط و مذاکره هامون با نظر مخاطب موافق نیستم و میخوایم موضوع را رد بکنیم

راهکارهای زیادی برای اینکار وجود داره اما یکی از راهکارهایی که بسیار ساده هست و در بسیاری از مواقع جواب میده، اینه که با استفاده از هنر خوب گوش دادن، موضوع را خوب درک بکنیم و موضوع را خیلی بهتر از مخاطب به خودش برگردونیم و بعد اون موضوع را رد کنیم.

در این حالت احتمال ایجاد یک ارتباط موثر خیلی زیاده، چرا که مخاطب درک میکنه که شما صحبت اون را شنیدید و نظراتش را گوش دادید و به همین خاطر احتمال کمی وجود داره که نسبت به شما حالت تدافعی بگیره

 

امتیاز 0 از 0 رای
برچسب ها

مجتبی شیخ علی

من مجتبی شیخ علی هستم، مشاور، مدرس و نویسنده در زمینه ارتباطات، مذاکره و مدیریت کسب وکار ..//.. زندگی و کسب کار ما سراسر ارتباط و مذاکره است و قرار است در این سایت اصول آن را باهم مرور کنیم ..//..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن