مقالات توسعه فردی

موفقیت چیست؟

اواخر سال ۹۴ مشغول نوشتن یه کتاب شدم تا بتونم ابتدای سال جدید، بعنوان عیدی ، این کتاب را  هدیه کنم. عنوان کتاب شدن نقطه شروع موفقیت با موضوع موفقیت، اینکه چطور می تونیم موفق باشیم و یا به موفقیت دست پیدا کنیم.

در ابتدای کتاب صفحاتی را به تعریف و برداشت خودم از موفقیت اختصاص دادم و اون مطالب را اینجا قرار میدم.
این مطالب تعریف من از موفقیت هستند، اگر شما تعریف یا جملات دیگه ای دارید که می تونه این متن را تکمیل کنه، حتماً برام بنویسید.

موفقیت چیست

موفقیت اصلاً یعنی چی؟

به نظرم بهتره همین ابتدا تکلیف خودمون را روشن کنیم و به یک تعریف مشترک در معنی موفقیت برسیم. معمولا وقتی صحبت از موفقیت و آدم موفق میشه ذهن ما میره سراغ بهترین ها ، مثلاً نفر اول کنکور، بهترین پزشک مغز و اعصاب کشور یا فلان مخترع که هر روز تلویزیون نشونش میده یا اینکه در نهایت اون آقای خیلی پولدار که تونسته با یه سرمایه بسیار کم الان چند تا کارخانه داشته باشه.

اما من می خوام یه تعریف دیگه از موفقیت بگم،  
         " بنظرم اگر بتونیم کاری کنیم که در زندگی و کار و یا حتی درس طوری پیش بریم که خودمون احساس لذت و رضایت داشته باشیم اونوقت میشه گفت موفق بودیم، زمانی موفق هستیم که به خواسته های خودمون با تلاش و ممارست دست پیدا کنیم."

با این تعریف اگر کسی تصمیم بگیره روزی ۱۵ دقیقه کتاب بخونه و یا بجای یکی از سریال های تلویزیون یا دیدن اخبار، یکسری فایل صوتی (مثلا آموزش زبان انگلیسی یا فن بیان و …) گوش کنه و این کار را تا انتها ادامه بده موفق خواهد بود.

احساس رضایتی که بعد از این موفقیت ها بهتون دست میده فوق العاده خواهد بود. دانشمندها معتقدند این حس خوب مثل یک ماده مخدر عمل میکنه و هر چقدر در این کارهای هر چند کوچک و ساده خوب عمل کنید ماده مخدر موفقیت در بدنتان بیشتر می شود و شما تبدیل به یک معتاد می شود، معتاد به تنها ماده مخدر مفید و طبیعی، یعنی حس شادمانی از موفقیت.

اما از کجا باید شروع کرد؟ چطور باید موفق شد؟ شاید شما هم در دام اهمال کاری گرفتار شده باشید و مدام کارهاتون را به فردا موکول کردید؟  یا شایدم هم نتونستید روی انجام کارهاتون مداومت داشته باشید و بعد از چند وقت دوباره همه چیز به حالت اول برگشته.

در ادامه کتاب یکسری گام ها را با هم مرور می کنیم، فکر می‌کنم این گام ها بتونن به شما کمک کنند. کتاب نقطه شروع موفقیت را می توانید از این صفحه تهیه کنید.

موفقیت چیست

امتیاز 0 از 0 رای
برچسب ها

مجتبی شیخ علی

من مجتبی شیخ علی هستم، مشاور، مدرس و نویسنده در زمینه ارتباطات، مذاکره و مدیریت کسب وکار ..//.. زندگی و کسب کار ما سراسر ارتباط و مذاکره است و قرار است در این سایت اصول آن را باهم مرور کنیم ..//..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن