فن بیان و سخنرانی و ارتباطات موثرکسب و کار

برای موفقیت مدام کار نکنید!

افراد بسیاری را می بینیم که برای موفقیت مدام کار می کنند. بنظرتان انتخاب این سبک صحیح است؟ این موضوع را با داستانی از کدام ۷ عادت مردمان موثر دنبال می کنیم.

می گویند مردی به سختی در حال بریدن درخت بود، از او پرسیدند چرا اینقدر خسته شدی؟ او می گوید، ساعتها است که مشغول بریدن این درختم.

 

به می گویند: چرا اره ات را تیز نمی کنی که بتوانی راحت تر درخت را ببری؟

 

جواب میدهد: فرصت ندارم، باید این درخت را ببرم.

 

این داستانی است که در زندگی بسیاری تکرار می شود، انسانهایی که آنقدر خودشان را مشغول کار کرده اند که دیگر یادشان رفته است که باید زندگی کنند.

استفان کاوی در کتاب ۷ عادت مردمان موثر می گوید: ۴ جنبه مهم برای ما وجود دارد که باید به آنها فکر کنیم.

جسم، ذهن، معنویات و روابط اجتماعی

 

جسم:   باید به جسمات اهمیت بدهید، ورزش کردن و رعایت نکات بهداشتی باعث می شود بدنی سالم داشته باشید، فراموش نکنید تا بدنتان سالم و تندرست نباشد نمی توانید کارهای مهم خودتان را انجام دهید، و از مسیر موفقیت دور می شوید. حتما شما هم شنیده اید که می گویند عقل سالم در بدن سالم. پس در برنامه هفتگی خودتان زمانی را برای ورزش و یا پیاده روی قرار دهید.

موفقیت

ذهن: مغز شما مانند یک عضله است، اگر آنرا تقویت کنید قوی تر می شود، رشد می کند و بهتر فکر می کند. برای موفقیت باید به ذهنتان هم توجه کنید، مطالعه کردن و اندیشیدن می تواند  به ذهن شما کمک کند تا بیشتر و بهتر رشد کند. پس در برنامه روزانه خودتان ۱۵ تا ۳۰ دقیقه مطالعه را بگنجانید.

 

معنویات:   انسانی که از معنویات دور شود از فطرت خودش دور شده است، خوشبختانه در دینمان زمان هایی مشخص را برای عبادت داریم که می تواند در پرورش بعد معنویت به ما کمک کند.

جنبه دیگر این بعد، فکر و مرور استراتژی ها و اهدافی است که برای آینده خودمان ترسیم کرده ایم.

 

روابط اجتماعی:   حتما زمانی را برای خانه و خانواده و برقراری ارتباط با کسانی که دوستشان دارید بگذارید، فراموش نکنید ما قرار است کار کنیم تا زندگی کنیم، نه اینکه زندگی کنیم تا کار کنیم. برای خانواده تان به اندازه کافی وقت بگذارید.

امتیاز 0 از 0 رای
برچسب ها

مجتبی شیخ علی

من مجتبی شیخ علی هستم، مشاور، مدرس و نویسنده در زمینه ارتباطات، مذاکره و مدیریت کسب وکار ..//.. زندگی و کسب کار ما سراسر ارتباط و مذاکره است و قرار است در این سایت اصول آن را باهم مرور کنیم ..//..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن