معرفی کتاب

معرفی کتاب آخرین سخنرانی رندی پوش

یکی از کتاب های جالبی که مطالعه کردم، کتاب آخرین سخنرانی نوشته رندی پوش است.این کتابی است که رندی پوش پس از آخرین سخنرانی خودش نوشته است.آخرین سخنرانی

 

بسیاری از استادان دانشگاه سخنراتنی هایی با عنوان آخرین سخنرانی ارائه می کنند. از استادان خواسته می شود به مرگ خود بیاندیشند و در مورد آنچه برایشان مهم است، تعمق کنند و هنگانی که آنان سخن می گویند ،  شنوندگان ناگریز یک سوال را در سر می پروانند: اگر می دانستیم این آخرین فرصتمان است، چه خرید را به دنیا منتقل می کردیم؟ اگر فردا از دنیا برویم، می خواستیم چه میراثی را بجا بگذاریم؟

 

زمانی که از رندی پوش، استاد دانشگاه کارنگی ملون خواسته شد این سخنرانی را ارانه کند، او نیاز به فکر کردن به این موضوع نداشت، او دچار سرطان لوزالمعده شده بود و گفته شده بود او پس از ۳ الی ۶ ماه دیگر فوت می کند.

او در این کتاب به این موضوع می پردازد، که چرا از مرگ صحبت کنم، او در خصوص به تحقق رساندن رویاهای کودکی صحبت کرد.

رندی پوش در کتاب آخرین سخنرانی توصیه های فراوانی را ارائه می کند، او در این کتاب نکات بسیار جالبی را مطرح می کند و توصیه هایی فوق العاده را برای زندگی بهتر ارائه می کند.

به شخصه زمانی که این کتاب را می خواندم، هم متاثر می شدم و هم به این فکر می کردم که من برای خانواده و فرزندان چه کاری انجام داده ام، چقدر از زمانم صحیح استفاده کرده ام، چه کارهایی می توانستم انجام بدهم و انجام نداده ام؟

نکات جالبی که برای زندگی بهتر پیشنهاد می کند بسیار جذاب و عالی است، خواندن این کتاب جذاب را به شما توصیخ می کنم و حتما پس از خواندن ، آنرا به دیگران هدیه بدهید تا این کتاب را بخوانند.

من این کتاب را از انتشارات پیکان خریداری کردم، اما گویی این کتاب توسط انتشارات مختلفی چاپ شده است.

امتیاز 0 از 0 رای

مجتبی شیخ علی

من مجتبی شیخ علی هستم، مشاور، مدرس و نویسنده در زمینه ارتباطات، مذاکره و مدیریت کسب وکار ..//.. زندگی و کسب کار ما سراسر ارتباط و مذاکره است و قرار است در این سایت اصول آن را باهم مرور کنیم ..//..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن