فن بیان و سخنرانی و ارتباطات موثر

مسیر یادگیری فن بیان و سخنرانی

 

یکی از جذابیت ها و علاقه مندی های اکثر افراد، تبحر داشتن در فن بیان و سخنرانی است. اینکه بتوانند زیبا صحبت کنند و در جمع به خوبی سخنرانی کنند. اگر بخواهیم نگاهی به مسیر یادگیری فن بیان و سخنرانی بیاندازیم، سه گام مهم وجود داد که باید برای سخنور شدن، آنها را دنبال کرد.

 

گام اول: آموزش و یادگیری.

اولین کاری که برای تسلط بر فن بیان و سخنرانی باید به سراغ آن رفت، آموزش است. باید با یادگیری اصول و تکنیک های مختلف قدم اول در تسلط بر این مقوله مهم را آموخت. مطمئناً هیچ فردی بدون یادگیری نمیتواند به سرعت در موضوعی تبحر پیدا کند، فن بیان هم از این مقوله مستثنی نیست.

با یادگیری اصول و تکنیک های فن بیان خودآگاه شما درگیر شده و می توانید بهتر و سریع تر موضوعات را اجرا نمایید

فن بیان و سخنرانی

گام دوم: الگوبرداری

خواهشاً به عبارت الگوبرداری دقت بفرمایید، نگفته ام تقلید. در این گام با الگوبرداری از سخنرانی ها و صحبت های دیگران، بخصوص افرادی که در حوزه سخنوری استاد هستند، می توانید سبک شخصی خودتان را ایجاد کنید و یا سبکی را برای ارائه و صحبت هایتان داشته باشید.

خوشبختانه ویدئوها و فیلم های بسیاری در این زمینه از سخنرانان مطرح وجود دارد که میتوانید یا مشاهده آنها درس های بسیاری بگیرید.

 

گام سوم: تمرین

هیچ کاری بدون تمرین به سرانجام عالی نمی رسد. برای تبدیل شدن به فردی که فن بیان خوبی دارد و از قدرت سخنوری برخوردار است، باید تمرین کنید. باید تکنیک ها و اصولی که یاد گرفته اید و رفتارهایی که الگوبرداری کرده اید را تمرین کنید تا بتوانید به جایگاه مطلوبی که می خواهید دست یابید.

فن بیان و سخنرانی

جمع بندی مطالب فوق

مطمئناً برای هر کدام از این گام ها می توان ساعت ها صحبت کرد، مهم این است که شما یک نقشه راه برای یادگیری داشته باشید تا بتوانید مسیر موفقیت در حوزه ارتباطات کلامی را سریع تر طی کنید.

 

 پیشنهاد خوب برای یادگیری اصول و مهارت های فن بیان و ارتباطات کلامی.
برروی تصویر زیر کلیک نمایید.

نفوذ کلام در فن بیان

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
برچسب ها

مجتبی شیخ علی

من مجتبی شیخ علی هستم، مشاور، مدرس و نویسنده در زمینه ارتباطات، مذاکره و مدیریت کسب وکار ..//.. زندگی و کسب کار ما سراسر ارتباط و مذاکره است و قرار است در این سایت اصول آن را باهم مرور کنیم ..//..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن