اصول و فنون مذاکرهویدئوهای آموزشی

نکته ای در مذاکره موفق

زندگی ما سراسر ارتباط و مذاکره است، خیلی از ما، از همین طریق کسب درآمد می کنیم و برای اینکه بتونیم درآمد بهتری داشته باشیمباید مذاکره موفق داشته باشیم و به نتایج مطلوب دست پیدا کنیم

 

یکی از مشکلات موجود بر سر راه مذاکره موفق ، این است که ما معمولاً در اولین جلسات، فرد مخاطب را نمیشناسیم و این عدم شناخت باعث کند شدن روند مذاکره میشه.

 

اگر بتونیم در ارتباط اولیه و اوایل مذاکره، اقدامی کنیم که از میزان ناآشنا بودن خودمان با مخاطب بکاهیم، می توانیم روند مطلوبی را در رسیدن به مذاکره موفق، انتظار داشته باشیم.

در این ویدئو در این خصوص بیشتر توضیح داده ام.

 

این ویدئو رایگان را از دست ندهید:  یکی از موانع مهم در مذاکره

متن ویدئو بالا، برای دوستانی که خواندن را به شنیدن ترجیح میدهند

سلام

خوشحالم که با یک ویدئو دیگه در خدمت شما هستم

معمولاً ارتباط برقرار کردن و صحبت کردن با افرادی که اونها را می شناسیم، مثل دوست، فامیل، همکار، کار ساده ای هست.

اما مشکل اینجاست که خیلی اوقات ما باید با افراد ناآشنا مذاکره بکنیم و این موضوع، یعنی نشناختن مخاطب، مذاکره را برای ما سخت می کنه.

یک راهکار بسیار ساده که میشه توصیه کرد و در این مواقع پیشنهاد میشه، اینه که فرد ناآشنا را خیلی سریع به یک فرد آشنا تبدیل بکنیم. تنها کافیه اطلاعات کمی از این فرد داشته باشیم تا این فرد را به یک فرد آشنا تبدیل بکنیم.
وقتی این کار را می کنیم جریان مذاکره، جریان ساده تر و روان تری میشه و خیلی سریع تر و بهتر به نتایجی که میخواهیم دست پیدا می کنیم.این پیدا کردن ویژگی ها می تونه شامل این باشه که این فرد از کجا اومده، اهل کجاست؟ در صفحات اجتماعی خودش چه چیزهایی را به اشتراک میگذارد، علاقه مندی ایشان را در فضای مجازی چک کنیم، حتی اگر بتونیم یک وجه تشابه بین خودمون و اون فرد پیدا بکنیم، حالا این وجه تشابه میتونه علاقه مندی به یک تیم فوتبال، موسقیی خاص یا علاقه مندی به هر چیز دیگه ای باشه.

 

اگر این کار را بکنیم، یک زیربنای اعتماد را در جلسه مذاکره خودمون ایجاد کردیم که باعث میشه خیلی سریع تر به نتایجی که میخواهیم برسیم.

 

این نکته را هم فراموش نکنید، ما خیلی اوقات در زمان های استراحت، یا حتی یکسری شوخی و مزاح کوتاه می تونیم این نکات و تشابه ها را پیدا کنیم، فقط این نکته را در نظر داشته باشید، در این موضوع زیاده روی نکنید. زیاده روی و پرداختن به شوخی های بیش از حد و یا پراختن زندگی خصوصی افراد، ممکن عواقب خوبی برای مذاکره شما نداشته باشه.

امتیاز 0 از 0 رای
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =

بستن