اصول متقاعدسازیاصول و فنون مذاکرهویدئوهای آموزشی

چگونه مشتری را متقاعدسازی و جذب کنیم ؟

هنر متقاعد سازی در کسب و کار و فروش

 

هنر متقاعدسازی و جذب مشتریان یکی از مهمترین اصولی است که در کسب و کارها بایستی مد نظر قرار گرفته شود و فروشنده ها باید با این تکنیک ها بخوبی آشنا باشند.

در این مطلب،  ویدئویی را برای شما قرار داده ام، این ویدئو کوتاه را مشاهده نمایید و در ادامه مطلب توضیحاتی در خصوص این ویدئو و اصلی در متقاعدسازی مشتریان برای شما خواهم گفت.

 

برای دانلود ویدئو فوق می توانید اینجــــــــــــــــا کلیک نمایید

همانطور که در ویدئو مشاهده کردید با صدای زنگ همه به جز خانمی که تازه وارد شده بود بلند می شدند، پس از چند بار این خانم هم به تبعیت از جمع برخاست ، با عوض شدن همه آدم ها دیدید که این عادت همچنان تکرار شد ، ( بدون اینکه کسی دلیل این کار را بداند)

برداشتی که من می خواهم از این ویدئو داشته باشم و برای شما آنرا بگویم، اصل همرنگ جماعت شدن در متقاعد سازی است، خیلی از سازمان ها و یا مشتری ها اگر بدانند افرادی شبیه خودشان قبلا از محصول یا خدمات شما استفاده کرده است با میل و رغبت بیشتری حاضر به خرید از شما می شود.

♦ پیشنهاد میکنم این مطلب را مطالعه نمایید: ویدئو آموزش ۸: هنـــر متقاعدسازی
 

اجازه بدهید با مثالی موضوع را روشن تر کنم:

" فرض کنید برای اولین با وارد یک شهر شده اید و قصد دارید برای ناهار رستورانی را انتخاب کنید، اما شما در این شهر هیچ رستوران خاصی را نمی شناسید.

در مسیرتان با دو رستوران نزدیک به هم مواجه می شوید، رستوران اول شلوغ بوده و در مقابل آن ماشین های زیادی پارک کرده اند و در مقابل رستوران دیگر ماشین زیادی نیست و معلوم است که رستوران خلوت است.

به احتمال زیاد شما هم مانند من ریسک نکرده و رستوران شلوغ را انتخاب می کنید و شاید با خودتان بگویید حتما غذای بهتری دارد که افراد بیشتری آنرا انتخاب کرده اند "

 

همین موضوع برای کسب و کارهای دیگر هم صدق می کند،  اگر بتوانند به مشتریان جدیدشان ثابت کنند چه کسانی مشتری آنها بوده، خرید را راحت تر کرده اند.

چند سال پیش با همین روش با بیش از ۱۰ شرکت در یک حوزه کاری خاص قرارداد بستم و علت آن هم این بود که یکماه قبل برای یکی از قدیمی های این صنف پروژه ای انجام داده بودم.

معمولا به سازمان ها پیشنهاد می کنم از مشتریانشان گواهی حسن انجام کار بگیرند  و یا برگه های دست نوشته که نظرات مشتری را نشان میدهد را در معرض دید عموم قرار دهند.

بسته به نوع کسب و کار اقدام های زیادی می شود انجام داد تا بتوان مشتری بیشتری را متقاعد کرد که برای یافتن آنها مقداری خلاقیت لازم است.
 

در مطالب دیگر، بیشتر در خصوص متقاعد سازی صحبت می کنیم، اما در صورتی که مایل هستید اصول و تکنیک های بیشتری را بصورت کامل بدانید، پیشنهاد می کنم در دوره مجازی هنر متقاعدسازی درفروش و مذاکره شرکت کنید.

هنر متقاعدسازی در مذاکره

امتیاز 5 از 3 رای
برچسب ها

نوشته های مشابه

‫5 نظرها

 1. سلام خدمت استادشیخ علی.من ازروهنماییهای شمااستفاده زیادی میکنم وبابت همین خیلی ممنون هستم.اماسوالی دارم واون اینکه من چطورمیتونم بدون سرمایه کاریرو درمنزل انجام بدم وترس اینرو هم نداشته باشم ک درفروشش ممکنه برام مشکل پیش بیاد؟چون ممکنه من کا هاییرو درمنزل انجام بدم مثل پختن شیرینیهای خونگی.اماتا قلق فر واندازه پخت وهرکارممکنی دراین راه ممکنه سرمایه زیادی ازمن بگیره وبعدحالا مشکل فروش داشته باشم.میخوام بدونم بدون سرمایه وبازمان کم چطورمیتونم باضررکمترکاروکسب درآمدکنم.ممنون ازلطفتون

  1. وست گرامی سلام در وهله اول از شما سپاسگزارم که مطالب را دنبال می فرماییدو از این موضوع واقعا خوشحال هستم. در خصوص سوالی که فرمودید: …………. نکته اول، هر کاری نیاز به سرمایه دارد، حتی اگر شده اندک، به عنوان مثال شما برای پخت شیرینی خانگی هم به یک سرمایه حداقلی نیاز دارید. ……… نکته دوم: مطمئنا من و یا دیگران نمی توانم به شما پیشنهاد مستقیم در خصوص راه اندازی کاری را بدهیم، اما بنده نکات و راهنمایی هایی در این خصوص را برایتان می نویسم ………. نکته سوم : پیشنهاد می کنم در کارتان بدنبال راهکارهایی باشید که بتوانید اول سفارش بگیرید و بعد محصولی را تولید کنید (البته کارهایی مثل نقاشی، ساخت گل های تزئینی و … که بسیاری از خانم ها این کار را انجام میدهند خطر خراب شدن را ندارد.) برای این موضوع روی اینترنت و شبکه های اجتماعی می تونید حساب باز کنید، مثلا برای سفارش کیک تولد و یا مناسبتی می تونید در اینستاگرام و شبکه هایی مثل کلوب و … نمونه کارهاتون را معرفی کنید و باقیمتی کمتر از قنادی کیک را ارائه کنید. فقط باید چند نمونه برای معرفی داشته باشید که اون را هم می تونید برای برخی از اقوام و دوستانتون درست کنید………… نکته چهارم: آشپزی صرفا یک نمونه بود، باید علاقه مندی خودتون را پیدا کنید، روی اون زمینه کار کنید تا قوی و با مهارت بشید و بعد از طریق اون مهارت درآمد کسب کنید، لازمه این کار صبر و استقامت هست، چون این سبک کارهای کارآفرینانه مقداری زمان می بره تا درمسیر کسب درآمد خوب بیافته. …………. امیدوارم وارد هر حرفه ای که شدید پیروز و موفق باشید

 2. دوست گرامی سلام در وهله اول از شما سپاسگزارم که مطالب را دنبال می فرماییدو از این موضوع واقعا خوشحال هستم. در خصوص سوالی که فرمودید: …………. نکته اول، هر کاری نیاز به سرمایه دارد، حتی اگر شده اندک، به عنوان مثال شما برای پخت شیرینی خانگی هم به یک سرمایه حداقلی نیاز دارید. ……… نکته دوم: مطمئنا من و یا دیگران نمی توانم به شما پیشنهاد مستقیم در خصوص راه اندازی کاری را بدهیم، اما بنده نکات و راهنمایی هایی در این خصوص را برایتان می نویسم ………. نکته سوم : پیشنهاد می کنم در کارتان بدنبال راهکارهایی باشید که بتوانید اول سفارش بگیرید و بعد محصولی را تولید کنید (البته کارهایی مثل نقاشی، ساخت گل های تزئینی و … که بسیاری از خانم ها این کار را انجام میدهند خطر خراب شدن را ندارد.) برای این موضوع روی اینترنت و شبکه های اجتماعی می تونید حساب باز کنید، مثلا برای سفارش کیک تولد و یا مناسبتی می تونید در اینستاگرام و شبکه هایی مثل کلوب و … نمونه کارهاتون را معرفی کنید و باقیمتی کمتر از قنادی کیک را ارائه کنید. فقط باید چند نمونه برای معرفی داشته باشید که اون را هم می تونید برای برخی از اقوام و دوستانتون درست کنید………… نکته چهارم: آشپزی صرفا یک نمونه بود، باید علاقه مندی خودتون را پیدا کنید، روی اون زمینه کار کنید تا قوی و با مهارت بشید و بعد از طریق اون مهارت درآمد کسب کنید، لازمه این کار صبر و استقامت هست، چون این سبک کارهای کارآفرینانه مقداری زمان می بره تا درمسیر کسب درآمد خوب بیافته. …………. امیدوارم وارد هر حرفه ای که شدید پیروز و موفق باشید

 3. سلام .ضمن تشکر از مدیریت سایت بابت همه مطالب مفید،
  کسانی که به دنبال کسب درآمد واقعی و معقول هستند
  پیشنهاد میکنم برن توی سایت خدمات یاب و کارشون رو شروع کنند:
  https://khadamatyab.com/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + سه =

بستن